Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /clients/000151.signa/sites/firmadlaludzi.pl/plugins/system/redj/redj.php on line 1495
EkoEonomia - Corporate Social Responsibility
Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

EkoEonomia

Ekonomia ekologiczna odwołuje się do zrównoważonego rozwoju jako podstawy współistnienia procesów gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Jest nowym podejściem do ekonomii. W przeciwieństwie do ekonomii wolnorynkowej, nie zakłada swobody w eksploatacji zasobów naturalnych, ponieważ są one ograniczone.
Praktyczne działania, które może, a nawet powinien podjąć każdy przedsiębiorca, który chce stosować się do zasad eko ekonomii.

EKO BIURO - odpowiedzialna społecznie firma, swoje działania na rzecz ekologii powinna zacząć od prowadzenia ekologicznego biura:

krok 1 # segregacja śmieci
Wystarczy, że zaopatrzymy firmę w trzy pojemniki na odpady. Do pierwszego wyrzucamy suchy papier i tekturę, butelki plastikowe oraz inne plastikowe opakowania, puszki. Należy pamiętać o zgniataniu wyrzucanych opakowań. Do drugiego pojemnika wrzucamy butelki i słoiki. Metalowe kapsle i nakrętki należy wyrzucać do osobnego pojemnika. W trzecim pojemniku lądują wszystkie inne śmieci, z wyjątkiem odpadów niebezpiecznych jak leki, sprzętu AGD itp.
Warto też zwrócić uwagę na tzw. elektro śmieci. Wystarczy zadbać o to, aby stare komputery, monitory, drukarki itp. nie lądowały na wysypisku, a trafiały do przedsiębiorstw zajmujących się utylizacją tego rodzaju odpadów.

krok 2 # ograniczenie wykorzystywania zasobów
Takich jak energia elektryczna, woda, materiały biurowe, paliwo. Ograniczenie zużycia wody, oraz energii elektrycznej wpływa korzystnie nie tylko na środowisko, ale i finanse firmy. Wystarczy, że po zakończeniu użytkowania urządzeń elektrycznych odłączymy je od prądu, będziemy dbać o to, aby nie zostawiać włączonego światła, kiedy nie jest to potrzebne i zadbamy o to, żeby korzystać z żarówek energooszczędnych, a nasze opłaty za energię elektryczną znacznie się zmniejszą. Zużywajmy tylko tyle wody, ile naprawdę potrzeba, należy też ograniczyć zużycie materiałów biurowych, w szczególności papieru, tonerów do drukarek i wszelkiego rodzaju przedmiotów, które po wyrzuceniu mogą stanowić zagrożenie dla środowiska.

Niektóre rozwiązania:
• druk dwustronny, ekonomiczny (wykorzystanie tonera)
• elektroniczny obieg dokumentów
• zmniejszenie formatu standardowych druków
• czujniki ruchu przy oświetleniu
• rezygnacja z papierowej prasy
• zastosowanie energooszczędnych urządzeń

Analiza delegacji i wyjazdów służbowych szczególnie autami, pod kątem - konieczności wyjazdu, możliwości łączenia tras, spotkań kilku osób itp. Wybór transportu publicznego, jeśli tylko jest to możliwe. Bardzo dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest umieszczanie przed siedzibami firm, stojaków dla rowerów. Pamiętajmy, że działania na rzecz ekologii powinny zaczynać się nie od momentu wejścia do biura, a wręcz od chwili wyjścia z domu. W ten sposób dajemy naszym pracownikom, możliwość dojazdu do pracy, bez konieczności korzystania z samochodu, czy komunikacji miejskiej.

Wartość dofinansowania: 8442,46 CHF